Kızkalesi

Kızkalesi

Kızkalesi tarihi açıdan çok zengin bir dokuya sahip, Mersin Erdemli ilçesine ait, Mersine 60 km ve Erdemliye 23 km uzaklığında olan bir tatil beldemizdir.

Kızkalesi, yerli ve yabancı turistler için oldukça güvenilir olan tatil beldelerimizden biridir.

Kızkalesi

Mersin Kızkalesi

Ne yazik ki Mersin Kızkalesi ve İstanbulda bulunan Kızkulesi karıştırılmaktadır.  Mersin Kızkalesi harika plajları ve  güvenli ortamıyla Mersinin en güzel tatil kasabalarından biridir. Kızkalesinin tarihi adı Korykostur. Yabancı turistler de Kızkalesini Krykos olarak bilirler.

Kızkalesi Otelleri

Kızkalesine arabayla giriş yaptığınızda Kızkalesi otellerinin sağlı sollu dizildiğini  görebilirsiniz. Hatta araçtan indikten sonra bir çok kişi gelip size otelle ihtiyacınız olup olmadığını soracaktır. Tavsiyemiz bu kişilere itibar etmemeniz şeklindedir. İtibar ettiğiniz taktirde daha pahalı ve kalitesiz otellerde kalabilirsiniz.

Kızkalesi Otelleri

Kızkalesi Pansiyon

Kızkalesi pansiyonları genel olarak yerli kişiler tarafından işletilmektedir. Neredeyse her pansiyon sahibi diğerini tanır. Zaten küçük bir kasaba olan Kızkalesinde iyi bir pansiyon bulmak sizin için kolay olacaktır. Ancak pansiyon kiralarken, lütfen pazarlık yapmayı unutmayın.

Kızkalesi Pansiyon Resmi

Ucuz Oteller ve Pansiyonlar

Kızkalesinde erken rezervasyon yaptırdığınızda ya da pazarlık yaptığınızda kalacağınız otelin ucuz olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle haftasonları çevre illerden gelen tatilciler nedeniyle otel ve pansiyon fiyatları daha yüksek olmaktadır.

Kızkalesi Mersin

Kızkalesi Mersin beldesinin favori tatil yörelerinizden biri olacağına eminim. Çünkü denizi ve sahili çok güzel. Ve Kızkalesi gerçekten bir çok tatil yöresine göre daha sakin ve temiz.

Kızkalesi Apart

Daha ucuz bir tatil yapmak istiyorsanız Kızkalesi Apartlarını seçerek, yemeğinizi kendi mutfağınızda hazırlamak isteyebilirsiniz. Her türlü bütçeye hitap eden apart otelleriyle de Kızkalesi çok seveceğiniz bir tatil yöresi.

 

 

İlgili Yazılar

7 Yorum

  1. Mustafa
  2. Hülya
  3. Mehtap
  4. Kenan
  5. Ahmet
  6. Onur
  7. Sevgi